czwartek, 29 listopada 2012

Wieczór pełen magii i wróżb

Wtorkowe popołudnie było dla naszych uczniów okazją do wspólnego spędzenia czasu w świetlicy, zabawy oraz "spojrzenia w przyszłość", dzięki różnym wróżbom i przepowiedniom.Tuż po zapaleniu trzynastu świec i wysłuchaniu krótkiej opowieści o historii Andrzejek, wspólnie odśpiewaliśmy piosenkę czarującą:

Czary mary, czary mary, czary mary łu,
hokus pokus, hokus pokus, hokus pokus ks, ks,
abrakadabra, abrakadabra, abrakadabra bęc.


Dzięki wprowadzeniu wszystkich uczestników w andrzejkowy nastrój, mogliśmy przystąpić do wróżenia. Każdy z nas chciał dowiedzieć się, co go spotka w przyszłości. Tradycyjne lanie wosku przez dziurkę od klucza przyniosło nam wiele zaskakujących odpowiedzi (jedni dowiedzieli się, że będą bogaci, inni, że czeka ich wiele niespodzianek). 
Wróżba "Magiczne serca" wskazała nam imiona naszych przyszłych mężów i żon (ciekawi jesteśmy, komu się ona sprawdzi). Kolejne z wróżb - "Kubki przyszłości" oraz "Butelka, która prawdę Ci powie" - również wskazały nam to, co czeka nas za kilka lat. Okazało się, że wielu z nas czeka bogactwo i szczęście, oraz, co ciekawe, że wśród nas są sami przyszli prawnicy, aktorzy i dentyści. Dowiedzieliśmy się również, kto pierwszy spotka na swojej drodze sympatię, oraz poznaliśmy naszą numerologiczną charakterystykę (wiele z podanych nam informacji okazało się prawdziwych).


Na zakończenie naszego andrzejkowego spotkania, każdy z jego uczestników otrzymał cukierka, w środku którego znajdowała się wróżba na najbliższy rok.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz