piątek, 29 listopada 2013

Andrzejki 2013


29 listopada w naszej szkole odbyły się Andrzejkowe-Katarzynki, czyli spotkanie pełne magii i wróżb, zorganizowane przez nauczycielki zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej oraz świetlicy szkolnej. Uczniowie klas 0-III mieli nie tylko okazję do wspólnej zabawy, ale również do "spojrzenia w przyszłość", dzięki różnym wróżbom i przepowiedniom. 
Tuż po zapaleniu trzynastu świec i wysłuchaniu krótkiej opowieści o historii Andrzejek i Katarzynek, wspólnie odśpiewaliśmy piosenkę czarującą:
Czary mary, czary mary, czary mary łu,
hokus pokus, hokus pokus, hokus pokus ks, ks,
abrakadabra, abrakadabra, abrakadabra bęc.


Dzięki wprowadzeniu wszystkich uczestników w andrzejkowy nastrój, mogliśmy przystąpić do wróżenia. Każdy z nas chciał dowiedzieć się, co go spotka w przyszłości. Tradycyjne lanie wosku przez dziurkę od klucza przyniosło nam wiele zaskakujących odpowiedzi (jedni dowiedzieli się, że będą bogaci, inni, że czeka ich wiele niespodzianek). Wróżba "Magiczne serca" wskazała nam imiona naszych przyszłych mężów i żon, natomiast "Kubki przyszłości" zasugerowały, co może czekać nas za kilka lat. Uczniowie mieli również okazję dowiedzieć się, jaka jest ich numerologiczna charakterystyka (wiele z podanych nam informacji okazało się prawdziwych).


Każdy z jego uczestników andrzejkowego spotkania mógł kupić ciasteczko lub cukierka z wróżbą na najbliższy rok (zebrane pieniądze zostały przekazane na UNICEF). I choć każdy z uczniów doskonale wiedział, że wszystkie wróżby należy traktować z przymrużeniem oka, to i tak zabawa była świetna!2 komentarze: