wtorek, 17 grudnia 2013

Podstawy hiszpańskiego dla dzieci - spotkanie 3

 

17 grudnia w świetlicy szkolnej odbyło się trzecie (ostatnie) spotkanie w ramach projektu "Podstawy hiszpańskiego dla dzieci" w ramach programu "PROJEKTOR - wolontariat studencki". Studenci Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach tym razem opowiedzieli uczniom o tradycjach świątecznych obowiązujących w Hiszpanii. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, że ich rówieśnicy z Hiszpanii znajdują prezenty w skarpetach (i to nie w Boże Narodzenie, ale w Trzech Króli). Usłyszeli też, że sposobem Hiszpanów na zapewnienie sobie szczęścia w Nowym Roku jest zjedzenie dwunastu winogron w czasie wybijania północy przez zegar.
Podczas zajęć uczniowie wysłuchali także kolędy w języku hiszpańskim, rozwiązali świąteczną krzyżówkę, a także spróbowali tradycyjnych słodkości. Dzięki zabawom ruchowym, mogli doskonalić poznane słownictwo w praktyce.


Serdecznie dziękujemy studentom za czas i energię poświęconą na przygotowanie zajęć dla uczniów naszej szkoły. Mamy nadzieję, że dla wielu uczniów te trzy spotkania będą miłym wspomnieniem i jednoczesną zachętą do nauki języka hiszpańskiego w przyszłości. 

1 komentarz: