piątek, 11 listopada 2016

Śniadanie daje moc

8 listopada, to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W naszej świetlicy, to już tradycja, że właśnie tego dnia co roku nauczyciele z uczniami w sposób szczególny celebrują zdrowy styl odżywiania.
"Śniadanie daje moc"- to edukacyjny program dla uczniów klas I-III SP, dzięki któremu dzieciom uświadamia się rolę i istotę zdrowego, dobrze zbilansowanego śniadania.
W świetlicy na co dzień wspólnie jemy przyniesione z domu drugie śniadania, ale to wtorkowe śniadanie było szczególne, bo przygotowane razem. W tygodniu poprzedzającym to wydarzenie rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu, omawialiśmy piramidę zdrowego żywienia, przygotowaliśmy gazetkę prozdrowotną i uczyliśmy się słów i melodii do piosenki :"Witaminki".
We wtorek- 8 listopada, biesiadując przy wspólnym stole, utrwaliliśmy: 12 zasad zdrowego odżywiania podczas prezentacji multimedialnej, nie zabrakło zagadek o zdrowiu, śpiewania piosenki "Witaminki", ale przede wszystkim bardzo dobrej atmosfery i pozytywnej energii.
Na stole oczywiście zagościły pełnowartościowe produkty: owoce, warzywa, jaja, wędliny, nabiał, pieczywo wieloziarniste, niegazowana woda mineralna, soki owocowo- warzywne oraz upieczone przez panią Ilonkę, specjalnie na tą okazję, smakowite ciasto marchewkowe. Było przepysznie, ale najważniejsze, aby poprzez zdobytą wiedzę i doświadczenie wszystkie dzieci pamiętały, że: "ŚNIADANIE DAJE MOC" :-)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz