poniedziałek, 11 listopada 2019

Śniadanie daje moc w świetlicy ogólnej

Śniadanie daje moc w świetlicy ogólnej

          To już tradycja, że w szkolnej świetlicy, od kilku lat w pierwszych dniach  listopada organizujemy zdrową i pyszną imprezę: Śniadanie daje moc.
Pretekstem do spotkania przy wspólnym stole jest 8 listopada, na który to przypada Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Specjaliści alarmują, iż sytuacja zdrowotna dzieci i młodzieży w Polsce nie jest dobra. Bardzo często występuje u nich nadwaga i otyłość, a powód jest prozaiczny- nieprawidłowa dieta: nadmiar kalorii, za dużo tłuszczu, cukru, soli oraz za mało witamin  i wielu innych cennych składników pokarmowych. Dobrze zbilansowana dieta i świadomość, że to właśnie śniadanie jest najważniejszym posiłkiem każdego dnia było celem naszego spotkania.           Celebrując zdrowy styl życia w naszym menu nie zabrakło: produktów mlecznych, jaj, wieloziarnistego pieczywa, soków, owoców i warzyw.
Obok tradycyjnych serów, płatków śniadaniowych znalazła się pasta z awokado, sałatka owocowa, jogurty z czarnuszką i sezamem oraz domowe ciasto marchewkowe z orzechami włoskimi. Obejrzeliśmy krótką prezentację dotyczącą  dwunastu zasad zdrowego odżywiania, zaśpiewaliśmy piosenkę „Witaminki”, a delektując się pysznym śniadaniem rozmawialiśmy o jego supermocy dla naszego ciała i umysłu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz