czwartek, 19 marca 2020

Świetlicowe wyzwania- część pierwsza

Świetlicowe wyzwania- część pierwsza
Drodzy Uczniowie!
„ Świetlica szkolna, to miejsce, gdzie dziecko może i chce, a nie musi , czy powinno”.
Przez jakiś czas niestety nie zagramy wspólnie w gry planszowe, nie wykonamy wspólnie prac plastycznych, nie skonstruujemy niepowtarzalnych budowli z klocków. Jeżeli jednak okaże się, że wszystkie zadania i lekcje on- line macie już za sobą, a mimo to odczuwacie chęć działania serdecznie polecamy sprawdzone przez nas sposoby na wypełnienie w sposób kreatywny wolnego czasu.
Przesyłamy pierwszą część WYZWAŃ ŚWIETLICOWYCH dla naszych Świetliczaków. Na początek 5 WYZWAŃ: jedno wyzwanie na jeden dzień. Życzymy przede wszystkim dobrej zabawy po skończonych zadaniach lekcyjnych on-line. Z pozdrowieniami, świetlica szkolna !!! Trzymajcie się!

Wyzwanie 1 👾👾👾
Temat : ,,Bajka o wirusku. Piosenka i pogadanka”
Ten czas jako niełatwy dla każdego, jest nie lada wyzwaniem dla nas dorosłych, a szczególnie dla dzieci. Dlatego na początek wyzwań świetlicowych polecamy oswojenie z tematem na przykładzie bajki o Wirusku w formie piosenki i pogadanki. Poniżej link do bajki:
https://m.youtube.com/watch…
Wyzwanie 2 🐞🐌🐸🦉
Temat: ,,Prace manualne. Lepienie z plasteliny”
Zachęcamy do super pracy plastycznej/manualnej rozwijającej m.in motorykę małą, lepienie wiosennych zwierzątek z plasteliny. Poniżej link do zadania:
https://mojedziecikreatywnie.pl/…/jak-ulepic-zwierzatka-z…/…
Wyzwanie 3 🎲🎲🎲
Temat: ,, Czas na grę! Zagrajmy razem z rodziną”
Czas na trochę rozrywki w postaci rodzinnej gry planszowej, która jest nie odłącznym elementem podczas pobytu w świetlicy. Kopiujcie link, otwierajcie i do dzieła!
https://cojanato.pl/wp-content/uploads/2020/03/Gra.pdf…
Wyzwanie 4 👧😸🤗🤗❤️🧡💙💜💛💚
Temat: ,,Trochę zabaw sensorycznych nie zaszkodzi. Masy sensoryczne”
Super zabawa połączona z dużą dawką uśmiechu i delikatnego bałaganu. W myśl zasady : ,,Brudne dzieci, szczęśliwe dzieci” zachęcamy do wykonania różnych mas sensorycznych. Poniżej przepisy na ich wykonanie! Miłej zabawy!
https://panimonia.pl/…/masy-sensoryczne-plastyczne-przepi…/…
Wyzwanie 5 🐰🦋🦎🦎🦎🦚🦜🐇
Temat: ,,Prace przestrzenne, plastyczno-techniczne z użyciem kolorowego papieru”
Kochani, wiosnę czuć już w powietrzu ! Świetlica również podążając za wiosennymi klimatami, poleca super prace plastyczno-techniczną : pszczółki, króliczki, ptaszki, Wielkanoc również za pasem : ) Poniżej bardzo kreatywny i inspirujący film. Kochani po powrocie do szkoły, zrobimy galerię Waszych kreatywnych prac 🙂 Przynieście je do szkoły!!!
https://www.facebook.com/watch/?ref=saved&v=210317436784075

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz