poniedziałek, 8 marca 2021

Dzień dinozaura

 Dzień dinozaura

 


 

Wprawdzie dinozaury wyginęły miliony lat temu, ale niezmiennie fascynują nie tylko dzieci ale i dorosłych. Święto tych prehistorycznych stworzeń obchodzone jest 26 lutego.
Do świetlicy ogólnej udało się zaprosić autorkę: „ Przygód dinozaura Dariuszka” - panią Annę Godecką. Uczniowie mieli okazję wysłuchać jednego z opowiadań terapeutycznych, których głównym bohaterem jest 7 letni tyranozaur Dariuszek. Dzieci zadawały autorce książki pytania dotyczące zarówno przeczytanego tekstu, jak i samej pani Ani. Spotkanie autorskie zostało zorganizowane we współpracy z nauczycielami biblioteki oraz połączone z propozycją zabaw i konkurencji, którym kibicował zaproszony gość. Rozpoczęliśmy od zabawy ruchowej polegającej na naśladowaniu dinozaurów. Następnie quiz tematyczny: ,,prawda czy fałsz”, pozwolił zweryfikować wiedzę naszych uczniów na temat świata dinozaurów. W konkurencji zręcznościowej podczas zwijania jaj na czas, nie zabrakło emocji i odrobiny zdrowej rywalizacji. Kiedy udało się odnaleźć ukryte w sali jaja dinozaurów, po śladach ogromnych stóp tyranozaura, trafiliśmy wprost do fotobudki, w której każdy uczestnik spotkania mógł wcielić się w postać dinozaura.
Zwieńczeniem Dnia Dinozaura było wręczenie dzieciom, przez naszego specjalnego gościa, medali: „ Wybitnego paleontologa”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz